Четвер, 21.11.2024, 10:32

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

СЛЮСАР-РЕМОНТНИК

Слюсар-ремонтик – надзвичайно важлива та творча професія. Без таких людей, сучасний світ техніки зупиниться та більше ніколи не зрушить з місця. Ця професія така ж важлива як і лікар, повар, будівельник, без неї жоден автомобіль не поїде.

По-перше, саме ця професія втілює в людей творчий початок. Ви не тільки можете ремонтувати деталі, але й виготовляти їх такої форми, яка буде подобатись саме вам. Для вас метал - як для художника пластилін, він може приймати будь- яку форму. Звісно, цьому потрібно спершу навчитись, але якщо вам це подобатиметься, то навчання буде проходити немов свято. Багато теперішньої молоді хоче працювати з новими технологіями: смартфонами, комп’ютерами, різними електронними пристроями, але якщо всі працюватимуть там, то хто працюватиме задля повсякденного життя. Адже, саме, слюсар-ремонтник піклується про те, щоб трактор зорав поле, а комбайн зібрав пшеницю.

По-друге, найкраща професія та, яка приносить вам задоволення, просто потрібно любити свою роботу. Можливо ви зробите новітнє відкриття у цій професії, або зробите її легшою. Особисто для мене, освоєння чогось нового – це виклик, де я борюсь зі своєю невмілістю, невпевненістю і перемагаю. Сприймайте будь-яке навчання немов змагання, де ви мусите вийти переможцем. Навчання на слюсаря-ремонтника справа не з легких і лише сильні, дужі пройдуть цей рівень. Просто уяви, як ти стоїш, здобувши освіту, освоївши професію і сам собою пишаєшся, почуваєш себе переможцем і можеш впевнено йти підкорювати світ.

     Мистецтво добувати і обробляти метал руками відомо з давніх часів. Людина на зорі свого розвитку була в повній залежності від стихійних сил природи, але впродовж довгих століть вона поступово звільняється від цієї залежності, підпорядкувавши собі природу. Борючись за своє існування, первісна людина на перших порах виготовляла і пристосовувала для себе різні знаряддя з дерева, каменю, а потім з бронзи і заліза. Спочатку ці знаряддя нагадували собою частини людського тіла, наприклад кам'яний молоток нагадував кулак, ніж — форми кігтів або зубів, граблі і лопата — форму кисті і пальців руки і тому подібне.

     Люди навчилися добувати і обробляти метали у давнину. З металу виготовлялися знаряддя праці, наприклад сокири, коси, серпи, засоби захисту - щити, предмети домашнього ужитку — посуд для варива їжі (казани, чашки, тази), прикраси і інші вироби.

     Впродовж багатьох років металеві вироби виготовлялися ремісниками-ковалями. Спочатку ця група ремісників виготовляла вручну всілякі металеві вироби, надалі розвиток ковальського ремесла, поява різних пристосувань, вдосконалення знарядь виробництва, використання бронзи і заліза привели до різносторонності ковальських робіт. Це викликало розподіл праці між ковалями-ремісниками. Одні ковалі виконували грубіші і крупніші роботи, наприклад знаряддя праці, предмети домашнього ужитку і ін., а інші - дрібніші і тонші роботи. Ковалями-ремісниками того часу вручну виготовлялися всілякі вироби. З'являється нова галузь ковальського виробництва холодне кування металу, тобто остаточна обробка без нагріву металу. Найбільш типовими представниками цієї галузі були замочники — майстри по виготовленню замків. На початку ХVІІІ ст. замочників називали «шлоссерами». З часом іноземне слово придбало інший сенс. Так виникла назва «слюсар».

     Отже, слюсарі-ремонтники були завжди, і завжди будуть. Вони відіграють провідну роль у розвитку суспільства. Не техніка повинна керувати людиною та знати всі слабкі місця, а навпаки, людина повинна знати все про техніку. Якщо ви відчуваєте, що ви дужа, сильна та кмітлива особа – слюсар-ремонтник це ваше!

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника

професійно-технічного навчального закладу

1. Професія -7233  Слюсар - ремонтник

2. Кваліфікація - 2 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: основні заходи виконання робіт з розбирання, ремонту та складання простих вузлів і механізмів, устаткування, агрегатів і машин; устаткування, агрегатів та машин; основи слюсарної справи; призначення та правила застосування слюсарного і контрольно-вимірювального інструменту; основні механічні властивості матеріалів, які обробляє; основи знань про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; найменування, маркування і правила застосування мастил, мийних речовин, металів і змазок; основи електротехніки; читати креслення простих вузлів і механізмів устаткування, агрегатів та машин, користуватися комп’ютерною технікою.

Повинен уміти: розбирати, ремонтувати, складати і випробовувати прості вузли і механізми устаткування, агрегатів та машин; регулювати просте устаткування, агрегати і машини, а також середньої складності під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації; виконувати слюсарне оброблення деталей за І2-І4-м квалітетами (5-7-м класами точності); промивати, чистити, змащувати деталі та знімати заливання; виконувати  роботи із застосуванням пневматичних, електричних інструментів та на свердлильних верстатах; шабрити деталі за допомогою механізованого інструменту; виготовляти прості пристрої для ремонту і складання.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен: раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;  додержуватись норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів й прийомів безпечного ведення робіт; використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);  знати інформаційні технології.

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

  • Базова або неповна базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

6. Сфера професійного використання випускника

  • Слюсарні та складальні роботи у виробництві машин та устаткування.

7. Специфічні вимоги

  • Вік: 15 років
  • Стать:  чоловіча, жіноча
  • Медичні обмеження

Copyright MyCorp © 2024uCoz