П`ятниця, 03.05.2024, 17:08

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

     КУХАР

В Долинському МНВК професій є багато.  Серед них є і твоя, єдина, улюблена – це професія кухар. Кухарі працюють в їдальнях, кафе, ресторанах і готують різноманітні страви на обіди, сніданки, вечері.

     Від кваліфікації кухаря його творчої відповідальності, залежить аромат супу чи бульйону смак страв, гарніру. Професія кухаря вимагає широких загальних і спеціальних знань, вміння  швидко освоювати найновіше обладнання, складні технологічні процеси. Кухар має бути людиною високої естетичної культури, яка проявляється в манерах, у спілкуванні, у вмінні відчувати красу, шукати і створювати її. Під час навчання особлива увага звертається на професійну спрямованість, звязок теоретичного навчання з практикою, зміцнення навчально-матеріальної бази. Практичні навички, знання і вміння, учні отримують під час проходження навчально-виробничої і виробничої практики  на підприємствах ресторанного господарства, яка складає приблизно 70% від загальної навчальної програми.

  

   

     Цікаво і змістовно ведеться робота з навчально-виховного процесу. Учні організовують і проводять тижні професій, конкурси, ігри, екскурсії та інші виховні заходи. Значна увага приділяється вивченню народних традицій, звичаїв і обрядів нашого краю на уроках технології приготування їжі. Це святкування Свят Вечора, підготовка до Свят Великодня, випікання паски, святкування Масляної Неділі тощо.

   

     Після закінчення навчання учні здають Державну кваліфікаційну атестацію і отримують спеціальність  кухар 3-го розряду та трудову книжку.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника

професійно-технічного навчального закладу

(підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників)

Професія - 5122 Кухар

Кваліфікація - 3 розряд                     

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: види, властивості, кулінарне призначення та особливості обробки картоплі, овочів, грибів, м'яса, риби, птиці, дичини, круп, макаронних виробів і бобових, сиру, яєць, тіста, консервів, концентратів та інших продуктів, ознаки та органолептичні методи визначення їх доброякісності, терміни та умови їх зберігання; способи, методи та форми нарізання овочів і зелені; технологію виготовлення котлетної маси з м'яса, риби та напівфабрикатів з неї; прийоми, способи та послідовність виконання теплового оброблення продуктів; правила реалізації, відпуску (комплектації) готової продукції, терміни та умови зберігання страв; рецептури, технологію виготовлення, вимоги до якості варених, смажених, запечених овочів, страв з круп, макаронних виробів і бобових, нескладних супів, страв з яєць, прісного тіста, страв з концентратів; організацію робочих місць під час виконання робіт; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; правила роботи підприємств харчування; санітарні правила для підприємств харчування; правила санітарної обробки столового та кухонного посуду, інструментів, інвентарю, їх маркування та використання; технічні вимоги безпеки праці; правила та норми протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни; призначення, зміст та порядок користування нормативно–технологічними документами: Збірником рецептур страв і кулінарних виробів, технологічними картками.

Повинен уміти: проводити процеси первинної кулінарної обробки сировини. Здійснювати допоміжні роботи з виготовляння страв та кулінарних виробів. Формувати та панірувати напівфабрикати. Готувати страви та кулінарні вироби, які потребують нескладної кулінарної обробки: варить, смажить, запікає та випікає вироби. Виготовляти страви з концентратів. Порціонувати (комплектувати), роздавати страви масового попиту.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) дотримуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати та виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження та усунення природних і небезпечних негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати інформаційні технології.

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Повна загальна середня освіта (по закінченні навчання). Без вимог до стажу роботи.

6. Сфера професійного використання випускника

Діяльність: ресторанів, барів, їдалень та послуги з постачання готової їжі.

7. Специфічні вимоги:

7.1. Вік: по закінченні терміну навчання -  не менше 16 років.

7.2. Стать: чоловіча, жіноча.

7.3. Медичні обмеження.


Copyright MyCorp © 2024uCoz