П`ятниця, 03.05.2024, 18:00

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Порядок розгляду звернень

 щодо проявів булінгу в Долинському МНВК

I. Загальні положення

1. Цей Порядок розроблено з метою впровадження ефективного механізму запобігання проявам булінгу (цькування) в учнівському середовищі Долинського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Долинської міської ради Івано-Франківської області.

2. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р.   № 2657-VІІІ, листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018  №1/9 – 790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу», Рекомендацій Міністерства освіти і науки України для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (від 29.01.2019 №1-11/881).

3. У цьому Порядку термін «булінг» вживається у такому значенні:

булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи  та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

II. Порядок подання звернень щодо прояву булінгу

1. Звернення про факти булінгу можуть подаватися до керівника закладу освіти у письмовій формі дитиною, батьками, одним із батьків дитини або особою/особами, які їх замінюють, будь-якими фізичними та юридичними особами.

III. Розгляд звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення

1. Директор закладу освіти приймає повідомлення щодо прояву булінгу і наказом по закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, викладених у зверненні (далі – Комісія).

2. До складу Комісії входять керівник закладу, педагогічні працівники, батьки постраждалого та булера, практичний психолог.

3. Комісія поводить розслідування ситуації.

4. На засідання комісії по завершенню розслідування, розглядається питання щодо встановлення, чи має місце факт прояву булінгу, чи це одноразовий конфлікт або сварка.

5. Засідання комісії оформлюється протоколом, який підписують усі члени Комісії, батьки постраждалого та булера, яким надається по одному екземпляру протоколу.

6. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

7. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі реєстрації рішень комісії з розгляду випадків булінгу у Долинському МНВК.


Copyright MyCorp © 2024uCoz